Klášterní kouskování 2019

A máme za sebou další úspěšný, letos už 6 ročník Klášterního kouskování ve Fulneku, kde se díky Vám podařilo vybrat neuvěřitelných 91 495 korun!

Více na webu Klášterní kouskování

Klášterní kouskování 2018

A máme za sebou další úspěšný, letos už 5 ročník Klášterního kouskování ve Fulneku, kde se díky Vám podařilo vybrat neuvěřitelných 108 981 korun!

Více na webu Klášterní kouskování

Klášterní kouskování 2017

V roce 2017 proběhl 4. ročník Klášterního kouskování, kde se podpořilo mnoho projektů a poprvé se zde i objevila "Výstava ze Šuplíku"

Více na webu O roce 2017

Příběh písmene "M"

Námi vyrobené hliníkové, viditelné „M“ bylo opět symbolem mezinárodního diskusního fóra MELTINGPOT – Myšlenky bez hranic jehož druhý ročník proběhl v unikátním areálu Dolní oblasti Vítkovice ve dnech 19.–22. 7. 2017, v průběhu mezinárodního multikulturního festivalu Colours of Ostrava.

S dalším ročníkem přichází otázka jak vlastně vzniklo písmeno „M“, to zjistíte ve videu viz.níže.

Klášterní kouskování 2016

V roce 2016 proběhl 3. ročník Klášterního kouskování.

Více na webu O roce 2016

FILANTROP Martina Mazancová

Martina Mazancová je zakladatelkou nadačního fondu Kousek po kousku, který vznikl při rodinné firmě. Fond každoročně podporuje kolem čtyřiceti projektů v regionu Fulnecka. V roce 2015 se Martina rozhodla mimo jiné zaštítit výrobu historického modelu města Fulneku.

Martina Mazancová: „Název Nadačního fondu Kousek po kousku zcela odpovídá jeho myšlence. Každou darovanou částkou jste blíže k realizaci projektu.“

Celé video naleznete na portále České televize ZDE

RODINNÝ VÝROBCE SOUČÁSTEK DO VLAKŮ ZVELEBUJE KLÁŠTER A OKOLÍ FULNEKU

-Rodinná firma Pars Komponenty je hlavním donátorem fondu Kousek po kousku.

-Fond rozdělil za poslední čtyři roky přes dva miliony korun.

-Ročně podpoří přes 40 projektů z okolí Fulneku.

Podnikatelka z moravského města Fulnek Martina Mazancová byla odmala kreativní a měla přirozenou touhu pomáhat ostatním. Taky chtěla studovat práva. To druhé nedopadlo. Je vystudovanou ekonomkou a na její hlavě dnes dost závisí celá rodinná firma Pars Komponenty, kterou v 90. letech zakládal její otec. Chuť pomáhat a být kreativní si uchovala a své vášně ještě zprofesionalizovala. V roce 2011 stála u vzniku nadačního fondu Kousek po kousku a dnes je členkou jeho správní rady. Rodinná firma Pars Komponenty je jeho hlavním donátorem a pomáhá jeho prostřednictvím blízkému okolí. Fond dosud přerozdělil přes dva miliony korun. Inspirací pro filantropii byla Martině Mazancové Nadace Via, od níž se učila, jak dávat, kdy a komu. Dnes se s lidmi kolem dobročinnosti pravidelně stýká v Praze.

Celý článek od IHNED.CZ naleznete ZDE