Klášterní kouskování 2018

A máme za sebou další úspěšný, letos už 5 ročník Klášterního kouskování ve Fulneku, kde se díky Vám podařilo vybrat neuvěřitelných 108 981 korun!

Více na webu Klášterní kouskování

Klášterní kouskování 2017

V roce 2017 proběhl 4. ročník Klášterního kouskování, kde se podpořilo mnoho projektů a poprvé se zde i objevila "Výstava ze Šuplíku"

Více na webu O roce 2017

Příběh písmene "M"

Námi vyrobené hliníkové, viditelné „M“ bylo opět symbolem mezinárodního diskusního fóra MELTINGPOT – Myšlenky bez hranic jehož druhý ročník proběhl v unikátním areálu Dolní oblasti Vítkovice ve dnech 19.–22. 7. 2017, v průběhu mezinárodního multikulturního festivalu Colours of Ostrava.

S dalším ročníkem přichází otázka jak vlastně vzniklo písmeno „M“, to zjistíte ve videu viz.níže.

FILANTROP Martina Mazancová

Martina Mazancová je zakladatelkou nadačního fondu Kousek po kousku, který vznikl při rodinné firmě. Fond každoročně podporuje kolem čtyřiceti projektů v regionu Fulnecka. V roce 2015 se Martina rozhodla mimo jiné zaštítit výrobu historického modelu města Fulneku.

Martina Mazancová: „Název Nadačního fondu Kousek po kousku zcela odpovídá jeho myšlence. Každou darovanou částkou jste blíže k realizaci projektu.“

Celé video naleznete na portále České televize ZDE

RODINNÝ VÝROBCE SOUČÁSTEK DO VLAKŮ ZVELEBUJE KLÁŠTER A OKOLÍ FULNEKU

-Rodinná firma Pars Komponenty je hlavním donátorem fondu Kousek po kousku.

-Fond rozdělil za poslední čtyři roky přes dva miliony korun.

-Ročně podpoří přes 40 projektů z okolí Fulneku.

Podnikatelka z moravského města Fulnek Martina Mazancová byla odmala kreativní a měla přirozenou touhu pomáhat ostatním. Taky chtěla studovat práva. To druhé nedopadlo. Je vystudovanou ekonomkou a na její hlavě dnes dost závisí celá rodinná firma Pars Komponenty, kterou v 90. letech zakládal její otec. Chuť pomáhat a být kreativní si uchovala a své vášně ještě zprofesionalizovala. V roce 2011 stála u vzniku nadačního fondu Kousek po kousku a dnes je členkou jeho správní rady. Rodinná firma Pars Komponenty je jeho hlavním donátorem a pomáhá jeho prostřednictvím blízkému okolí. Fond dosud přerozdělil přes dva miliony korun. Inspirací pro filantropii byla Martině Mazancové Nadace Via, od níž se učila, jak dávat, kdy a komu. Dnes se s lidmi kolem dobročinnosti pravidelně stýká v Praze.

Celý článek od IHNED.CZ naleznete ZDE